Biblioteka

    Co się dzieje w bibliotece? Wypożyczamy, polecamy, zamawiamy nowości, organizujemy konkursy dla wszystkich poziomów nauczania i lekcje biblioteczne np. zapoznanie pierwszoklasistów z biblioteką. Mamy już kilka cyklicznych konkursów np. Konkurs Pięknego Czytania, projekt „Czytam to!”, ale co roku staramy się zorganizować coś nowego, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Uczniowie wykonują prace plastyczne ilustrujące ulubionych bohaterów literackich, zdjęcia swoich domowych biblioteczek, biorą udział w konkursach ze znajomości popularnych książek dla dzieci i młodzieży, piszą recenzje, pamiętniki, listy. Co roku odbywa się także uroczyste Pasowanie Pierwszoklasistów na czytelników naszej biblioteki połączone z przedstawieniem przygotowywanym przez szkolną sekcję teatralną.

    Przede wszystkim dbamy, aby nie było to miejsce, do którego uczniowie przychodzą jedynie po lektury. Zjawiają się, gdyż można tu także poznać nowości wydawnicze, uzyskać pomoc przy przygotowywaniu projektów oraz porozmawiać i to nie tylko o książkach. Staramy się, aby czytanie sprawiało naszym uczniom przyjemność i kojarzyło się z miło spędzanym czasem, a nie z przykrym obowiązkiem.
    Rabindranath Tagore, indyjski filozof, poeta, prozaik, laureat Nagrody Nobla, napisał: "Biblioteka jest wielka przez swoją gościnność, a nie przez swoje rozmiary". Ten cytat doskonale ilustruje działalność naszej biblioteki i ideę, która jej przyświeca.

Godziny pracy biblioteki:

CODZIENNIE   od  8:15  do  14:45