PASOWANIE NA CZYTELNIKA

23 lutego uczniowie klas pierwszych wzięli udział w zajęciach, podczas których zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Ze względu na pandemię spotkania odbyły się w salach lekcyjnych.
Dzieci m.in. dyskutowały o tym, dlaczego warto czytać. Poznały elementy budowy książek. Dowiedziały się też, dlaczego i w jaki sposób należy dbać o książki. Po zapoznaniu się z zasadami funkcjonowania biblioteki, uczniowie uroczyście przyrzekli, że będą szanować dostępne dla nich księgozbiory. Zajęcia zakończyły się rozdaniem pamiątkowych dyplomów.

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Liczymy na to, że o tym jak dużo prawdy tkwi w słowach Wisławy Szymborskiej, pierwszoklasiści będą mogli przekonać się za każdym razem, gdy przekroczą próg biblioteki szkolnej w nowej aranżacji. Oby już niedługo wszyscy uczniowie mogli korzystać z jej zasobów bez ograniczeń.