Znajdź Sposób na Alcybiadesa

"Wyobraź sobie, że to nie algebra, a rebus, nie zadanie, a gra i zabawa."

Takimi słowami nauczyciel matematyki zwany przez uczniów Dziadzią, zachęcał Zasępę jednego z bohaterów książki "Sposób na Alcybiadesa" do nauki matematyki. Bardzo się cieszę, że uczestnicy również tak podeszli do tego konkursu, a więc zadanie wykonane - sposób znaleziony. Niniejszym ogłaszam co następuje ...

miejsce ex aequo Florentyna Piotrowska 6b i Wojciech Pietrzak 5a
miejsce Anastazja Portala 4b
miejsce Tomasz Jankowski 4b
Wyróżnienie Piotr Kolasiński Kolenda 5a

Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się w piątek 19 grudnia w bibliotece szkolnej na przerwie śniadaniowej.

Gratuluję uczestnikom i zachęcam wszystkich do lektury innych książek napisanych przez zmarłego w zeszłym roku Edmunda Niziurskiego. Jego utwory stanowią klasykę literatury młodzieżowej. Wyróżniają się dynamiczną akcją, żywym i barwnym językiem, wyrazistymi postaciami o szalonych pseudonimach, a przede wszystkim nieco absurdalnym humorem. W jego powieściach nie znajdziemy nachalnego dydaktyzmu, ale za to mnóstwo optymizmu i ciepła przyprawionego nutką refleksji.
Pod koniec swojego życia Edmund Niziurski oznajmił: "Świat, w jakim pragnąłem żyć, opisałem na kartach moich książek. To świat ludzi przyjaznych i lojalnych. Żyjących blisko siebie, w grupach, a nie samotnie. Natomiast jest jeszcze bagaż, którego nie zdążyłem rozpakować. To teraźniejszość. Młodzi, wykształceni ludzie myślą inaczej, żyją inaczej i wyznają co innego, niż ja. Trudno. I tak są mi bliscy."