Gdy chodzi o Pippi, to...

Pippi przygotowała dla uczestników konkursu, który odbył sę 9 października w bibliotece szkolnej, kilka niespodzianek. Wśród nich znalazł się list, którego treść pozwolę sobie przytoczyć:

God Morgon,

Cieszę się, że przyjęliście moje zaproszenie. Niestety mnie nie ma, bo jestem nieobecna, gdyż wyruszyłam w rejs w poszukiwaniu mojego tatusia Efraima Pończochy.Poczęstujcie się pepperkakerami. Całą noc je piekłam, trochę się przypaliły, ale te zakopałam w ogródku i czekam, aż wyrosną z nich dynie. Zrobiłam dla Was też lemoniadę z kwiatów białego bzu, zrywałam dzisiaj rano, albo w zeszły wtorek. Rozgośćcie się!Ahoj! Do zobaczenia! Do widzenia! Żegnam! Cześć! Bywajcie! I co się tam jeszcze mówi.

Wasza Pipii

P.S. Wpadnijcie jeszcze kiedyś, może jutro!

Ach, ta kochana Pippi. O wszystkim pomyślała. Niestety nie mogła sama sprawdzić Waszych prac konkursowych, gdyż jak się dowiedzieliście wyruszyła w podróż morską i zapewne nieprędko powróci. Pippi poprosiła mnie o pomoc i starałam się ze wszelkich sił godnie ją zastąpić. Co prawda, do szkoły nie dojeżdżam konno, ani nie posiadam małpki, ale za to potrafię całkiem nieźle czytać. Czytałam, sprawdzałam, liczyłam i ....... zaręczam, że znakomicie poznaliście Pippi i jej zwyczaje. Szkoda, że nie osobiście, ale niewykluczone, że kiedyś na swej drodze spotkacie tę pogodną, nieustraszoną dziewczynkę, która zawsze staje w obronie słabszych. Życzę Wam tego z całego serca.

Lista nagrodzonych:

1. Bernard Łysiak (47/50 punktów)
  2. Paweł Sobkowski(40,5/50 punktów)
  3. Filip Małecki (39/50 punktów)

Wyróżnienia: (38 punktów)
Jan Czembrowski, Olga Przebieracz

1. Lucjusz Bohn (49/50 punktów)
  2. Małgorzata Bartkowiak (47/50 punktów)
  3. Adam Steven (45/50 punktów)

Wyróżnienia: (od 40 punktów)
Zuzanna Filipowicz, Franciszek Gogulski, Agata Kosmowska-Mrzewa, Oliwia Łuczak, Zofia Olejniczak)

Wręczenie nagród i dyplomów wkrótce, wypatrujcie Pippi na horyzoncie.