Lekcje szachów

„W partii szachów logika i wyobraźnia muszą iść w parze,
uzupełniając się wzajemnie”
- J. Capablanca

• W 1999 roku jako pierwsza w Poznaniu i jedna z nielicznych w Polsce szkoła włączyliśmy naukę gry w szachy do planu obowiązkowych zajęć dla uczniów klas 1-3. Dla porównania przypomnimy, że dopiero od ubiegłego roku szachy stały się obowiązkowym przedmiotem w szkołach w Rosji.
  • Zajęcia w wymiarze 2 godzin tygodniowo prowadzi z ogromnym zaangażowaniem i pasją według autorskiego programu mgr inż. Kamila Dembecka- Sobierajewicz trener kl. II, sędzia klasy państwowej, wieloletni Wiceprezes Wielkopolskiego Związku Szachowego ds. młodzieży i szkolenia oraz ds. organizacyjnych, Przewodnicząca Komisji Młodzieżowej Polskiego Związku Szachowego (w latach 1996-1998 ) Prezes Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Szachowego „Na Pięterku” Poznań, organizator wielu imprez szachowych rangi ogólnopolskiej, wojewódzkiej i poznańskiej, wieloletni trener-koordynator Wielkopolskiej Kadry Młodzików i Juniorów.
  • Lekcje szachów odbywają się w profesjonalnie wyposażanej pracowni szachowej z zestawem tablic demonstracyjno- ćwiczeniowych i z możliwością korzystania z najnowszych technologii jak np. tablica interaktywna oraz rozgrywania szachów pod dachem lub na boisku przy pomocy figur ogrodowych.
  • Formy i metody nauczania są zróżnicowane, dostosowane do możliwości i potrzeb wiekowych dzieci. W atrakcyjny sposób łączymy teorię z praktyką, poprzez umiejętnie prowadzoną zabawę dzieci często nieświadomie odkrywają, przeżywają, podejmują działania i przyswajają samodzielnie nabytą wiedzę.
  • Dzięki tak prowadzonym lekcjom szachy szybko stają się pasją nie tylko uczniów, ale i naszych rodziców. Rozrywką , która z wyboru coraz częściej wygrywa w rywalizacji z wszechobecnym dzisiaj komputerem.

Film Barwy szkoły