W świecie mitologii

"Posłuchajcie opowieści o bogach, którzy z wyżyn świętej góry Olimp sprawują rządy nad nami i plączą nici naszego losu...". Tymi słowami rozpoczęło się przedstawienie zrealizowane przez uczniów klas piątych, które było zwieńczeniem projektu edukacyjnego pt. "W świecie mitologii". Wszystko zaczęło się od cyklu lekcji języka polskiego, podczas których piątoklasiści poznawali wybrane mity i związki frazeologiczne, rozmawiali o wierzeniach starożytnych Greków oraz oceniali postawy głównych bohaterów wspomnianych utworów. Następnie dzieci wykonały stroje i atrybuty ulubionych postaci mitologicznych, a efekt końcowy przerósł najśmielsze oczekiwania publiczności.
Drodzy Uczniowie klas Va i Vb, jeszcze raz dziękuję za dostarczenie niezbędnych rekwizytów oraz za Waszą kreatywność i zaangażowanie w trakcie wystąpienia. Jestem z Was dumna! :) Bardzo dziękuję również Waszym rodzicom za pomoc w przygotowaniu kostiumów.

Edyta Musiał