Rachel Klokman, nauczycielka z Holandii

Klasy 6a i 7c miały okazję poznać niezwykłego gościa. Pani Rachel Klokman, nauczycielka z Holandii, spędziła tydzień w naszej szkole, obserwując metody pracy podczas zajęć języka angielskiego, konwersacji, godzin wychowawczych oraz sekcji popołudniowych. Pani Klokman przeprowadziła również autorskie lekcje w obu klasach. Uczniowie poznali bliżej polskie obiekty znajdujące się na liście Światowego dziedzictwa UNESCO. Pracując w grupach, nasi uczniowie przygotowali plakaty z najważniejszymi informacjami o wybranych miejscach. Każdy plakat zawierał pytanie dotyczące prezentowanego obiektu. Plakaty powędrowały do Holandii, gdzie teraz holenderscy uczniowie będą mieli szansę poznać nasze najcenniejsze miejsca kultury, a także będą mogli zmierzyć się z pytaniami naszych uczniów. My otrzymaliśmy prezentacje stworzone przez uczniów z Holandii, w których przedstawili oni swoje obiekty z listy Światowego dziedzictwa UNESCO oraz pytania. Mamy nadzieję, że ta niezwykła, polsko-holenderska wymiana informacji na długo zapadnie wszystkim w pamięć.