Matematyka na Piwnej

W naszej szkole uczniowie mogą rozwijać zwoje zdolności i zainteresowania na wielu dodatkowych zajęciach. Każdy znajdzie coś dla siebie - sportowcy, tancerze, konstruktorzy, artyści, informatycy, humaniści. Ale wszyscy wiemy, że królową nauk jest matematyka. Dla dzieci zainteresowanych matematyką prowadzimy osobne zajęcia na poziomie każdej klasy. Najmłodsi poznają jej wysokość poprzez geometrię, łamigłówki i zagadki, starsi rozwiązują zadania, a najstarsi przygotowują się do konkursów.
Wiemy, jak ważny w życiu ucznia jest egzamin ósmoklasisty, dlatego prowadzimy też dodatkowe zajęcia przygotowujące do egzaminów. Uczniowie mogą na nich powtórzyć materiał, poćwiczyć zadania, łatwiej zmobilizować się do pracy w grupie rówieśników niż samemu w domu.
Pamiętamy też o tych, którzy potrzebują więcej czasu lub dodatkowych wyjaśnień - mogą umówić się z nauczycielką matematyki na indywidualne konsultacje.
Staramy się, żeby każdy znalazł coś dla siebie, w końcu, jak powiedział Immanuel Kant “W każdej nauce jest tyle prawdy, ile jest w niej matematyki”, a my staramy się pokazać to naszym uczniom.