ODWIEDZINY W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT SP

9 czerwca klasy 3A i 3B odwiedziły poznańskie schronisko dla zwierząt. Uczniowie z Piwnej podczas spartakiady szkolnej sprzedawali własnoręcznie zrobione pyszności, które wcześniej znalazły się w stworzonych przez klasy książkach kucharskich, będących efektem pracy w programie Szkoła z Klasą2.0. Dochód z kiermaszu ciast, sałatek, soków i bułeczek w wysokości 1524 zł został przeznaczony na zakup, potrzebnych dla przebywających w schronisku zwierząt, specjalistycznych karm i odżywek. Odwiedziny w schronisku były też doskonałą okazją, by poznać jak ono działa i w jaki sposób trafiają tu zwierzęta. Dzieci mogły zobaczyć psy i koty, które kiedyś miały swój dom, a teraz czekają na nowego właściciela. Być może, ktoś z nich zaadoptuje kiedyś psiego lub kociego przyjaciela, a wcześniej zostanie schroniskowym wolontariuszem.