BIBLIOTEKA BEZ CZYTELNIKÓW SP
500x500

 

Co roku najstarsze ryby opuszczają bezpieczne akweny i wypływają na szerokie wody. Zostajemy na szczęście zasileni nowym narybkiem z klas pierwszych szkoły podstawowej. Nieco jeszcze nieporadnym i nieufnym, ale za to ciekawskim i pełnym zapału.
W czwartek 18 czerwca 2015 roku odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na czytelników naszej szkolnej biblioteki.
Sekcja teatralna, do której należą uczniowie z klas drugich i trzecich szkoły podstawowej, pod opieką pani Małgorzaty Wiciak przygotowała z tej okazji porywające przedstawienie pt. “Charakterki z Lokomotywy”. Młodzi aktorzy zabrali nas w podróż po twórczości polskich poetów dla dzieci m.in. Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Była to pełna wigoru, humoru, rozśpiewana, świetnie zagrana inscenizacja, która ukazała bogactwo i piękno języka tych utworów literackich. Pomimo tego, że słyszeliśmy je wiele razy, w tak brawurowym wykonaniu zabrzmiały świeżo i nowatorsko. Uczniowie klas pierwszych z niezmiernym zaciekawieniem obejrzeli występ, a później odpowiadali na pytania związane z treścią wierszy, a także zasad korzystania z biblioteki. Z łatwością poradzili sobie z tym zadaniem, a na koniec złożyli uroczyste ślubowanie, w którym obiecywali, że będą korzystać z wiedzy zawartej w książkach, będą o nie dbać i je szanować, a przede wszystkim staną się prawdziwymi przyjaciółmi książek. Ogromnie dziękuję pani Małgorzacie Wiciak za przygotowanie wspaniałej uroczystości, a młodym artystom za zaangażowanie i podzielenie się z nami swoim talentem.Was, moje drogie rybki z klas pierwszych zapraszam do … czytania.

Monika Bernaś

FILM BARWY SZKOŁY

Rekrutacja
E-DZIENNIK