Mój Pierwszy Mat i Młode Talenty
500x500

W sobotę 22 lutego w Domu Kultury Na Pięterku nasi najmłodsi szachiści wystartowali w turniejach szachowych z cyklu ”Mój Pierwszy Mat” oraz „Młode Talenty”.
W obu turniejach wystartowało aż 28 naszych szachistów, a dla prawie wszystkich najmłodszych z klas pierwszych i zerówki był to pierwszy start w życiu.
W Turnieju „Mój Pierwszy Mat” Wojciech Kujath wywalczył złoty medal, Franciszek Kujath medal brązowy, a Borys Kurczewski wywalczył miejsce siódme. W kategorii dziewcząt Aleksandra Bartkowiak wywalczyła srebrny medal.
Nasi najmłodsi szachiści z klas pierwszych i zerówki bardzo dzielnie walczyli, a najwyższe miejsca zdobyli Aleksandra Bartkowiak i Marcin Grala. W turnieju startowało 61 dzieci.
W Turnieju Młodych Talentów brązowy medal wywalczył Jan Hering, a siódme miejsce – Antoni Jach. W kategorii dziewcząt Aniela Jankowska wywalczyła medal złoty, czwarta była Weronika Czyrnek, piąta – Emilia Kaftan, a szósta Julia Janiak. W turnieju walczyło 34 młodych szachistów.