Bardzo serdecznie zapraszamy naszych uczniów z Rodzicami na rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020 w dniu 2 września o godz. 10:00. Uczniowie i rodzice spotkają się z wychowawcami w swoich salach lekcyjnych. Cieszymy się, że w tym roku szkolnym w poczet naszej szkolnej społeczności dołączy liczna grupa nowych uczniów. Serdecznie witamy na Piwnej!
Zainteresowanych informujemy, że z okazji rozpoczęcia Roku Szkolnego odbędzie się o godz 8:30 msza święta w Kościele Parafialnym przy ul. Majakowskiego.

Szanowni Państwo, po raz 27 rozpoczynamy Rok Szkolny na Piwnej. Jednak w tym roku po raz pierwszy przyjdzie nam pracować ze świadomością, że nie ma już wśród nas założyciela i długoletniego Dyrektora szkoły - pana Andrzeja Ryfa. Zapewniamy, że Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne uczynią wszystko, aby godnie kontynuować Jego dzieło życia, jakim jest bez wątpienia Dwujęzyczna Polsko-Angielska Prywatna Szkoła Podstawowa.
Rok Szkolny rozpoczniemy przygotowani do nowych zadań i do realizacji tych zmian, które zapowiadaliśmy wcześniej. Te zmiany to między innymi podział na grupy na wszystkich lekcjach języka angielskiego od klasy 5 włącznie, zajęcia z tutoringu dla klas 7, zajęcia z technik uczenia się i preorientacji zawodowej czy nauka gry w tenisa dla klas 0 i 1.
Miło nam poinformować, że od września zaczniemy pracę z nowym systemem bibliotecznym e-biblio, który daje możliwość katalogowania podręczników, umożliwia dostęp online do katalogu i programu – czytelnicy będą mogli wyszukiwać książki, dokonywać rezerwacji czy przedłużać termin wypożyczenia.
Na wszystkich Rodziców i uczniów czeka nowy sekretariat, a na uczniów klas 7 i 8 nowy sprzęt - tablice interaktywne zostaną zastąpione nowoczesnymi monitorami firmy SMART.

Na spotkania inauguracyjne z wychowawcami prosimy przynieść wypełnioną DEKLARACJĘ (do pobrania) z aktualnymi danymi dziecka.
Pragniemy poinformować, że jedna z tras autobusowych uległa poszerzeniu - z autokaru szkolnego będą mogły również korzystać dzieci mieszkające w Kamionkach. Prosimy także o zapoznanie się z wykazem podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2019/2020, który znajduje się na stronie internetowej naszej szkoły. Jednocześnie przypominamy, że korzystamy z dotacji celowej na zakup większości podręczników. Dotacja dotyczy wszystkich klas szkoły podstawowej. We własnym zakresie należy zaopatrzyć się w podręczniki do religii, j. niemieckiego / j. hiszpańskiego. Zakup podręczników do j. angielskiego koordynowali nauczyciele w czerwcu. Pozostałe pozycje z listy uczniowie otrzymają w szkole w pierwszym tygodniu września.
W trosce o środowisko zrezygnowaliśmy w minionym roku szkolnym z plastikowych naczyń. W tym roku rezygnujemy z plastikowych kubeczków w jadalni oraz przy dystrybutorach z wodą. Prosimy o zaopatrzenie dzieci w bidony / butelki wielokrotnego użytku.
Rodziców naszych nowych uczniów prosimy o dostarczenie do sekretariatu szkoły kart przeniesienia z dotychczasowej szkoły i przekazanie informacji o szkole rejonowej dziecka oraz dostarczenie kart szczepień i diagnozy przedszkolnej w przypadku dzieci z klas pierwszych. Rodzice nowych uczniów otrzymają na spotkaniu z wychowawcami w dniu 2 września między innymi loginy i hasła do dziennika elektronicznego. Loginy i hasła będzie można również odebrać w sekretariacie szkoły.

Wychowawcy klas:

Budynek „B”