Już po raz dziesiąty odbył się w naszej szkole Konkursu Pięknego Czytania. Pierwszy etap miał formę eliminacji klasowych, podczas których z każdej klasy wychowawcy wybierali tróje najlepiej czytających uczniów.
Drugi etap odbył się w bibliotece szkolnej w dniu 28 maja 2019 roku. Zadaniem uczestników było przeczytanie nieznanego wcześniej fragmentu prozy. Jury, w skład którego weszły panie Izabela Majchrowicz i Monika Bernaś, oceniało nie tylko poprawność czytanego tekstu, ale przede wszystkim dykcję, wyrazistość, tempo oraz umiejętność interpretacji.
Oto lista nagrodzonych i wyróżnionych.

Mistrz Pięknego Czytania Klas Trzecich
ex aequo

• Aleksandra Jaskólska
  • Maksymilian Śróda

• Zuzanna Brodecka
  • Maja Przybylska

Mistrz Pięknego Czytania Klas Drugich

• Ksawery Antoniak

• Aleksandra Motawska
  • Emilia Kaftan Kategoria

Kategoria Klas Pierwszych

• Borys Kurczewski
  • Julia Janiak

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy! Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2018/2019.