Półfinały Mistrzostw Wielkopolski Juniorów

W dniach 27-28 kwietnia odbyły się Półfinały Mistrzostw Wielkopolski Juniorów w szachach. Jest to pierwszy stopień eliminacji do Finałów Mistrzostw Wielkopolski, Mistrzostw Polski, a potem do Mistrzostw Europy i Świata we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży. Mistrzostwa odbywają się w kategoriach wiekowych do 9,11,13,15,17 lat oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. W tych bardzo ważnych zawodach nasi szachiści zdobyli 9 medali, a awans do Finału Mistrzostw Wielkopolski Juniorów wywalczyło aż 21 naszych adeptów królewskiej gry.
W grupie chłopców do 9 lat (C9) srebrny medal zdobył Antoni Jach, piąte miejsce wywalczył Aleksy Więcek, szóste - Ignacy Kanikowski, ósme - Wojciech Węclewicz, dziesiąte - Jan Hering. I oni też wywalczyli awans do Finału Mistrzostw Wielkopolski. W turnieju bardzo dobrze wystartowali też Ksawery Antoniak i Radosław Franc.
W grupie dziewcząt do 9 lat (D9) złoty medal wywalczyła Julia Jankowska, srebrny medal - Maja Przybylska, a brązowy - Emilia Kaftan. Czwarte miejsce zdobyła Lena Garwacka, a szóste - Aniela Jankowska. Wszystkie dziewczyny wywalczyły awans do Finału MWJ!
W grupie chłopców do 11 lat (C11) złoty medal zdobył Bruno Stachowiak, piąte miejsce wywalczył Maksym Borkowski, szóste - Stanisław Lewandowicz, a ósme - Wojciech Franc. Wszyscy uzyskali awans do Finału Mistrzostw Wielkopolski Juniorów w szachach! W grupie C11 w Półfinałach strefy Południowej w Ostrowie Wlkp. czwarte miejsce i awans do Finału MWJ wywalczył też Gustaw Piotrowski.
W grupie dziewcząt do 11 lat (D11) piąte miejsce i awans do Finału MWJ wywalczyła Aleksandra Czyrnek, a siódme miejsce zdobyła Maria Legat.
W grupie chłopców do 13 lat (C13) srebrny medal i awans do Finału MWJ wywalczył Kornel Garwacki. Bardzo dobrze wystartował też Maksymilian Lewandowicz!
W grupie dziewcząt do 13 lat (D13) złoty medal wywalczyła Emilia Cieślak, a szóste miejsce - Małgorzata Bartkowiak. Obie dziewczyny awansowały do Finału MWJ.
W grupie chłopców do 15 lat (C15) srebrny medal wywalczył Piotr Franc, zdobywając równocześnie awans do Finału MWJ.
W grupie dziewcząt do 15 lat (D15) srebrny medal i awans do Finału MWJ wywalczyła Zofia Roszkiewicz, która startowała w wyższej kategorii wiekowej!