Międzyszkolne Wiosenne Zawody Pływackie
500x500

W dniach 6 oraz 10 kwietnia 2018 roku odbyły się Międzyszkolne Wiosenne Zawody Pływackie organizowane przez Piątkowską Szkołę Społeczną im. Dr Wandy Błeńskiej w Poznaniu pod patronatem Fundacji Drużyny Szpiku.
W mistrzostwach wzięło udział 250 zawodniczek i zawodników z dziewięciu szkół podstawowych, którzy rywalizowali na dwóch dystansach: 25 i 50 metrów oraz w sztafecie. W każdej grupie wiekowej startowało 20 dzieci, uczestnicy mogli wybrać dowolny styl pływacki. Reprezentanci naszej szkoły wywalczyli dwa medale: złoto zdobył Norbert Gorzeń z klasy 6a, a srebro zdobyła Hanna Matusiewicz z klasy 3b.
Uczniowie z klasy 2b wykonali laurki dla podopiecznych Fundacji Drużyny Szpiku, a wszyscy startujący w tym dniu stali się wolontariuszami. Nasi reprezentanci: Anna Józefowska, Ksawery Zabawa, Martyna Wojciechowska, Zofia Golisz, Mateusz Staisz, Ignacy Kanikowski, Zofia Tim, Cezary Pawlak, Marek Stopa, Iza Kaźmierczak, Maja Mikulska-Ziółkowska, Dawid Nettman, Jan Czembrowski, Amelia Skała, Matylda Tymm, Jędrzej Wiśniewski, Alex Kielan, Amelia Lis, Kacper Ziembiński, Paulina Siąkowska, Julia Kubacka, Aleksander Woźniak, Tymon Kawka.

Dziękujemy wszystkim uczniom za pełne zaangażowania, wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.