Harcerze w szkole

W piątek 06. kwietnia naszą szkołę odwiedziła grupa harcerzy z I Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych im. Poznańskich Kryptologów. Kilkunastoosobowa grupa harcerzy i harcerek w pełnym umundurowaniu spotkała się z uczniami klas piątych, przeprowadzając dla nich pogadankę o harcerstwie, jego założeniach i atrakcjach. Uczniowie mieli wiele pytań, a następnie zostali poproszeni o rozwiązanie zaszyfrowanego zadania.
Po spotkaniu, w czasie przerwy obiadowej klasa 5b z harcerzami Rysiem i Adamem na czele, przeprowadziła dla harcerzy kiermasz ciast i zachęcała do dołączenia do zastępu. Udało się zebrać 587,31 zł! Pieniądze zostaną przeznaczone na renowację Fortu Drugiego w Poznaniu, w którym to I Szczep Drużyn Harcerskich i Zuchowych przeprowadza swoje zbiórki.

W imieniu harcerzy dziękujemy wszystkim z Piwnej za włączenie się do akcji! Czuwaj!