Konkurs Pięknego Czytania

Z największą przyjemnością ogłaszam wyniki Konkursu Pięknego Czytania dla uczniów klas 1-3 SP, który odbył się 29 kwietnia 2017.
Jury w składzie panie Izabella Majchrowicz oraz Monika Bernaś postanowiło przyznać tytuły Mistrza Pięknego Czytania oraz wyróżnienia na poziomie klas pierwszych, drugich i trzecich. Zadaniem konkursowym uczniów było głośne odczytanie wylosowanego, wcześniej nieznanego fragmentu tekstu dostosowanego do umiejętności czytelników. Przy wyborze zwycięzców jury kierowało się następującymi kryteriami: płynność i bezbłędność czytanego tekstu, prawidłowa dykcja oraz interpretacja (wrażenie artystyczne). Przy organizacji tegorocznej edycji konkursu pomagali uczniowie klasy II A gimnazjum, którzy stanowili również wspaniałe audytorium i przyznali swoje własne Nagrody Publiczności.

Mistrz Pięknego Czytania Klas Pierwszych

Antonina Więcek

Matylda Balcerowiak
Mikołaj Siekierski

Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się 12 maja 2017 roku.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.