Co zawdzięczam Piwnej? - Nina Koperska

Z okazji dwudziestolecia szkoły na Piwnej w roku 2012 wielu naszych absolwentów dołączyło do grona osób, które napisały wspomnienia o szkole. Niektóre z nich można znaleźć i przeczytać na naszej stronie https://szkolapol-ang.pl/pl/rekrutacja. Obecnie, kiedy mamy świadomość, że Piwna traci swój klejnot w koronie, ponieważ zmuszeni jesteśmy rok po roku „wygaszać” Gimnazjum, zadaliśmy pytanie jego absolwentom, jak wspominają Piwną. Poprosiliśmy aby „na wieczną rzeczy pamiątkę” przemówił obraz. Mamy nadzieję, że powstanie serial wspomnień z okresu od 2002 do dzisiaj, który nie pozwoli zapomnieć o naszych wspaniałych absolwentach, o ich sukcesach i sukcesach ich nauczycieli. Mam świadomość, że te wspomnienia pogłębią nasz żal, że gmach, który budowaliśmy od 1999 roku zapada się w nicość. Chcemy jednak żyć nie tylko wspomnieniami ale wykorzystać je także do budowania równie wspaniałej ośmioklasowej szkoły podstawowej.
Drodzy absolwenci bądźcie z nami.