Świąteczna Paczka

Mając w pamięci zeszłoroczną wizytę w naszej szkole pani Marii Homan z Drużyny szpiku i emocje, które towarzyszyły temu spotkaniu, chcemy w tym roku wesprzeć fundację „Dar szpiku” i włączamy się do akcji świąteczna paczka z Drużyną szpiku „Zrób z nami szpikową paczkę”.

Święta Bożego Narodzenia to jeden z najważniejszych momentów w roku. Dla każdego z nas – dla ludzi zdrowych, aktywnych, pracujących, tańczących, śpiewających, skaczących, biegających, podróżujących, piszących, czytających… Ale jest to także bardzo ważny czas dla ludzi chorych oraz ich bliskich. Właśnie takie osoby wspiera Drużyna Szpiku. Wolontariusze chcieliby sprawić, aby osoby chore na nowotwory krwi oraz ich rodziny – na chwilę zapomniały o trudzie codzienności i w pełni poczuły magię i ważność tych dni. Chcieliby, by ich domy wypełnił aromat świątecznych potraw i by każdy z nich pod choinką znalazł to, o czym choć trochę marzy. I choć trudno jest dać im to, o czym marzą najbardziej, czyli zdrowie, to chcieliby wlać w ich serce nadzieję i ciepło, które są nieodłącznym elementem świąt.

Co jest potrzebne?
Tak naprawdę wszystko: pościele, ręczniki, koce, zabawki, gry, artykuły papiernicze, chemia domowa typu proszki do prania, płyny do płukania, kąpania, mycia, okien, podłóg, pasty do zębów, szampony, mydła, balsamy, kremy, środku dezynfekujące. I jedzenie: kawy, herbaty, puszki (szynka, ryby, pasztety), ryż, cukier, makaron, majonez, ketchup, musztarda, olej, oliwa, przyprawy, soki, słodycze, i inne produkty o długim terminie przydatności.

Zbiórka odbędzie się od 14 – 29 listopada w holu budynków A i B