THANKSGIVING CHALLENGE na Piwnej. GIM

O tym, że w 1620 roku 102 śmiałków wsiadło na pokład statku Mayflower i przez 2 miesiące płynęło na zachód w nadziei, że znajdą bezpieczny dom; o tym, że Squanto - Indianin z plemienia Wampanoag sprawił , że po przybyciu do Plymouth w stanie Massachusetts potrafili przetrwać srogą zimę; o tym, że w rok po tym wydarzeniu przybysze zaprosili gościnnych Indian na wspólną - trzydniową ucztę; o tym wreszcie, że prezydent Abraham Lincoln ustanowił Święto Dziękczynienia narodowym świętem Amerykanów wiedzieli wszyscy uczniowie naszego gimnazjum.
Jednak 24 listopada 2016 roku trzech uczniów z klasy IA udowodniło, że w wiedzy o historii tego święta i tradycjach z nim związanych nie mają sobie równych. To właśnie Ksaweremu Matyaszczykowi, Wojciechowi Pietrzakowi oraz Krzysztofowi Wojtaszko przypadł nasz tegoroczny róg obfitości .
Gratulujemy.

Danuta Matczuk