”MY BOOK COVER” - rozstrzygnięcie konkursu na projekt okładki książki SP

"Dont judge the book by its cover". - "Nie oceniaj książki po okładce".

A gdyby oceniać tylko okładki? Okładki, które pomimo potocznego przekonania o ich wyjątkowym znaczeniu często są niedoceniane i pomijane. Obrzucamy je pierwszym spojrzeniem, a potem o nich zapominamy zagłębiając się w lekturze. Może należałoby poświęcić im więcej uwagi? Tym zajęli się uczestnicy konkursu "My book cover", którzy stworzyli swoje własne wersje okładek istniejących książek dla dzieci i młodzieży. Wykonane różnymi technikami plastycznymi projekty odzwierciedlają wszystko, co powinna zawierać idealna oprawa. Przede wszystkim musi nas zaciekawić, wskazywać na tematykę, nakreślać nastrój i dopełniać fabułę. W konkursie najwyżej zostały ocenione prace w pełni autorskie, samodzielne, dopracowane i kreatywne.

Laureaci:

• Lucjusz Bohn
  • Aleksandra Czyrnek
  • Julia Jankowska
  • Ignacy Machowski
  • Matylda Medolińska
  • Zofia Pacześna
  • Weronika Szuster
  • Jakub Śledź

Wyróżnienia:

• Magdalena Biedka
  • Dawid Frankiewicz