MEKJA 2016 - Piwna na podium

10 czerwca 2016 roku uczestniczyliśmy w finale konkursu języka angielskiego MEKJA 2016. O godzinie 7:30 stawiliśmy się w szkole, z której minibusem pojechaliśmy do Zbąszynia. Podróż minęła nam bardzo szybko, ponieważ przez większość trasy podziwialiśmy piękno polskich pól i lasów. Do Zbąszynia dotarliśmy ok. godziny 8:30. Po rozmowie z organizatorem konkursu, panem Mateuszem Kosierbem, poszliśmy na krótki spacer, ponieważ mieliśmy trochę czasu. Usiedliśmy na ławeczce nieopodal Szkoły Muzycznej, gdzie zjedliśmy śniadanie i przeprowadziliśmy interesującą konwersację. Ola była bardzo zestresowana, dlatego nie zjadła swojego śniadania. Po próbach pocieszenia Oli wróciliśmy do Szkoły Muzycznej. Uroczystość zaczęła się od krótkiego koncertu. Następnie odbyło się uroczyste rozdanie nagród dla koordynatorów zwycięzców konkursu MEKJA 2016, wśród których znalazły się Pani Basia Bajer i Pani Asia Sokólska.
Po kolejnym koncercie i po krótkiej przerwie zaczęła się dogrywka. Rywalizowali: trzecioklasiści SP, szóstoklasiści SP - czyli my, gimnazjaliści i licealiści. Rywalizacja była zacięta. Po podaniu odpowiedzi na 10 pytań ogłoszono wyniki:

1. miejsce - Igor Brodzki
  2. miejsce - Mikołaj Nowak
  3. miejsce - Aleksandra Śmiejkowska.

Nagrody były bardziej atrakcyjne niż się spodziewaliśmy, m.in. power-bank, słuchawki, selfie-stick, lista nieregularnych czasowników po angielsku, książki i ćwiczenia do gramatyki i jeszcze kilka gadżetów. Wszyscy byliśmy zadowoleni ze swoich wyników więc razem z nauczycielkami: Panią Asią i Panią Basią poszliśmy na pyszne lody. Potem szczęśliwi i zmęczeni wróciliśmy do szkoły na Piwnej. Był to męczący, aczkolwiek niezwykle owocny dzień!

Ola, Igor i Mikołaj