Dzień Ziemi w rękawiczkach.

W piątek, 22 kwietnia, uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych postanowili zaakcentować fakt, iż pamiętają o swej planecie nie za pomocą plakatów i haseł, lecz czynem.
Zaopatrzeni w rękawiczki i odpowiednio duże worki ruszyliśmy sprzątać świat. Teren naszej szkoły, jak i jej sąsiedztwo. Ulice: Reknicka, Kobylepole, Piwna i Abp. Dymka z minuty na minutę stawały się czystsze.
Nasza akcja została zauważona zarówno przez mieszkańców tych ulic, jak i pracowników MPGKiM, którzy z chęcią odebrali od jednej z grup "ich znaleziska".
Zebraliśmy kilkanaście worków śmieci - z jednej strony napawało nas to dumą, z drugiej zaś smutną refleksją, że polskie społeczeństwo nadal nie zdaje sobie sprawy z tego, że nasza planeta to dobro wspólne.