DZIEŃ MOTYLA, Dzień Wrażliwości

18 kwietnia, tradycyjnie już, uczniowie trzecich klas gimnazjalnych naszej szkoły przyłączyli się do akcji organizowanej przez poznańskie hospicjum pod hasłem Dzień Motyla, Dzień Wrażliwości.
Celem akcji było nagłośnienie potrzeby rozbudowy Hospicjum Palium II w Poznaniu.
Naszym zadaniem było przygotowanie kolorowych motyli, które wraz z ulotkami rozdawaliśmy ludziom na ulicach Poznania, by informacja o potrzebach placówki dotarła do jak największej liczby Poznaniaków.
O godzinie 12:00, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbyło się uroczyste rozpoczęcie obchodów „Dnia Motyla” a następnie bicie rekordu Guinessa w ilości osób malujących motyle. Niezmiernie budujące było to iż obok nas w akcji uczestniczyły też dzieci przedszkolne i wczesnoszkolne. Dzięki tego typu przedsięwzięciom mamy nadzieję żyć w społeczeństwie, które nie pozostaje obojętne na potrzeby innych.