PODSUMOWANIE REKRUTACJI

Zakończyliśmy rekrutację do dwóch pierwszych klas szkoły podstawowej i podpisaliśmy z wszystkimi rodzicami przyszłych uczniów, umowy o szkolne nauczanie. Nowi uczniowie, to dzieci z rocznika 2010, wyjątkiem jest dwójka dzieci z grudnia 2009 r. Cieszymy się, że rodzice przyjętych do szkoły dzieci nie wybrali opcji spowalniającej edukację i nie pozostawili dziecka w przedszkolu. Dlatego dziękujemy za wybór naszej szkoły, która w dniu 1 września rozpocznie swój 24 rok szkolny.
  Klasy z sześciolatkami prowadzimy od 2009 roku i uważamy na podstawie kilkuletniego doświadczenia, że dzieci rozpoczynając naukę w wieku sześciu lat dysponują dużym potencjałem edukacyjnym. Uczą się m.in. przez zabawę, a ich emocje i ruchliwość, naturalne w tym wieku, są sojusznikami nauczycieli w nauczaniu i osiąganiu sukcesu. Potwierdzają to wyniki uczniów z klasy sześciolatków, uzyskane na zakończenie edukacji w szkole podstawowej, w ubiegłym roku szkolnym. Klasa sześciolatków z 2009 roku osiągnęła lepszy wynik ze sprawdzianu oraz wyższą przeciętną wyników nauczania, aniżeli dwie równoległe klasy dzieci siedmioletnich. Dlatego cieszę się, że Piwna znajduje się, wśród tych szkół, które tak jak w 135 krajach, realizują obowiązek szkolny dla dzieci sześcioletnich, a nawet pięcioletnich.
  Nie mogliśmy, niestety, przyjąć wszystkich chętnych, jednak kilku rodzinom zaproponowaliśmy możliwość przyjęcia dzieci w kolejnym roku szkolnym z prawem pierwszeństwa. W ten sposób rozpoczęła się rejestracja kandydatów na rok szkolny 2017/2018.

Pragniemy także poinformować, że prowadzimy rejestrację kandydatów do dwóch pierwszych klas Gimnazjum. Ponieważ umowy o szkolne nauczanie w naszym Gimnazjum chcielibyśmy podpisać do 10 kwietnia istnieje jeszcze możliwość zarejestrowania kilku osób z naszej podstawówki oraz z innych szkół. Taką decyzję podjęliśmy ze względu na zainteresowanie naszym Gimnazjum . Kandydaci z zewnątrz muszą przedstawić odpis ostatniego świadectwa oraz wykazać się znajomością języka angielskiego na poziomie wymaganym od naszych uczniów w klasie szóstej.

więcej informacji w dziale rekrutacja