SZLACHETNA PACZKA KL. IIIB

Klasa IIIB gimnazjum wzięła udział w akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. Dzięki wychowawczyni, pani Małgorzacie Knobel wybraliśmy rodzinę, która liczyła na naszą pomoc. Nasza klasa przeprowadzała tę akcję po raz trzeci i za każdym razem pomagaliśmy rodzinom wielodzietnym, aby pomoc trafiła do jak największej liczby osób. Podzieliliśmy się zadaniami i każdy był odpowiedzialny za przyniesienie czegoś innego - środków czystości, żywności, ubrań lub butów. Czasami były to większe przedmioty, takie jak drzwi, czy łóżko piętrowe. Każdego roku udawało nam się zgromadzić ponad 20 kartonów z najpotrzebniejszymi produktami, o które prosiła rodzina. Spełnialiśmy również listę życzeń, w której skład wchodziły zabawki dla dzieci, perfumy czy inne przedmioty, które często dostaje się pod choinkę z okazji świąt. Aby ta pomoc nie była tylko materialna - pisaliśmy także życzenia świąteczne. Kilkoro z nas pojechało do rodzin w dniu przekazania paczek. Największy uśmiech na twarzach rodziców wywołała żywność i radość ich dzieci, które od razu zaczynały się bawić klockami i zabawkami. Wierzymy, że udział w tej akcji dał dużo szczęścia potrzebującym rodzinom.
Warto pomagać!