GODZINA KODOWANIA 2015 NA PIWNEJ SP

W minionym tygodniu 278 uczniów zarówno na poziomie szkoły podstawowej jak i gimnazjalnej, wzięło udział w ogólnoświatowej akcji „Godzina Kodowania 2015”, organizowanej w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej. Uczniowie rozwiązywali łamigłówki ze znanych im tematów: Minecraft i Star Wars tworząc programy z wykorzystaniem gotowych bloków co zaowocowało napisaniem przez nich ponad 69 tys. linii kodu. Poprzez zabawę zapoznali się z pojęciem algorytmu, pętli, funkcji. Zobaczyli ile pracy trzeba włożyć aby stworzyć ich ulubioną grę, ile linijek kodu napisać, ale także jak dużą satysfakcje przynosi pokonywanie kolejnych problemów. Wielu z nich tak zainteresował temat, że postanowili rozwiązywać kolejne zadania w domu, a jest w czym wybierać. Tydzień kodowania się zakończył, ale to nie oznacza, że nie zaglądamy już na stronę www.code.org.
Dziękuję Pani Katarzynie Gusztaf za pomoc i zaangażowanie w akcję.
Monika Kleczewska