SPOTKANIE Z PYRKIEM SP

W dniu 28 października nasi świeżo upieczeni pierwszoklasiści spotkali się z wyjątkowymi gośćmi ; z aspirantką Wydziału Prewencji panią Moniką Witt oraz uwielbianym przez maluchy przyjacielem Pyrkiem. W radosnej atmosferze, dzieci miały okazję przypomnieć sobie i przećwiczyć zasady bezpiecznego zachowania w różnych trudnych sytuacjach w domu, na ulicy i na podwórku. Wiele emocji wzbudziła nauka bezpiecznych pozycji w sytuacji zagrożenia atakiem nieznanego psa czy symulowanie zachowania, gdy dziecko pozostaje samo w domu. Okazało się, że o niektórych przestrogach należy przypominać. Jednak chyba najbardziej utkwią w pamięci wszystkich, te chwile spotkania, które dzieci spędziły na rozmowach i przytulaniu się do największego chyba „żywego” pluszaka, sierżanta Pyrka.