Kalendarz imprez

 

WRZESIEŃ
Integracyjne zajęcia i imprezy dla dzieci – przyjazny początek roku szkolnego 1- 3 SP wychowawcy i rodzice
Bezpieczni w szkole, domu i na placu zabaw- spotkanie z policjantem 1- 3 SP wychowawcy
Udział w akcji „ Odblaski dla uczniów” 1 SP wychowawcy
Wycieczka klas ósmych do Warszawy – literatura, kultura, sztuka 8 SP M. Pawełczyk
Festyn archeologiczny w Biskupinie 5 SP A. Kuźniak
Udział w programie „(Nie) sprawni w kulturze” 4 - 8 SP I.Pieczyńska, wychowawcy
Rozpoczęcie konkursu "Mistrz rachunków" 4 - 8 SP, G R. Bartoszewska
"Czytam to!" - rozpoczęcie całorocznego projektu SP M. Bernaś
"Aktywna przerwa" – rozpoczęcie rocznego projektu SP, G I.Pieczyńska
Rozpoczęcie rocznego projektu artystycznego w języku hiszpańskim SP, G K. Momot, K. Konieczna
PAŹDZIERNIK
XXV-lecie Szkoły
SPARTAKIADA. Turniej piłkarski. SP, G Nauczyciele
Uroczystości z okazji 25-lecia Szkoły. Pasowanie na ucznia. 1 - 3 SP Dyrekcja, nauczyciele
100-lecie odzyskania niepodległości SP, G A. Kuźniak
"Let's make a book - warsztaty 2 - 3 SP M. Bernaś
Baśniowe szachy dla gości z przedszkola SP, G K.Dembecka
Muzyka jesieni 4 - 7 SP M. Nabzdyk
LISTOPAD
Jestem małym Polakiem – projekt edukacyjny 1 - 3 SP Wychowawcy
Pamiętamy o poległych... 1 - 3 SP Wychowawcy
Koncert z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości 4 - 8 SP M. Nabzdyk
Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr” 2 - 8 SP M. Kleczewska, A. Chmiel
"Sleeveface - czyli ubierz się w książkę! - konkurs fotograficzny SP, G M. Bernaś
GRUDZIEŃ
100 lat powstania wielkopolskiego – rekonstrukcja zdarzeń 4 - 8 SP, G A. Kuźniak, M. Nabzdyk/td>
Uczniowie w roli reżyserów filmów przyrodniczych 7 SP Nauczyciele
"Magiczne drzewo. Pojedynek" – konkurs czytelniczy 2 - 4 SP M.Bernaś
Udział w konkursie "Wielkopolska szopka" 1 - 3 SP Wychowawcy
Na świąteczną nutę 4 - 8 SP, G M. Nabzdyk/td>
Przedstawienie świąteczne sekcji teatralnej 1 - 3 SP M. Wiciak
Jasełka szkolne 4 - 8 SP, G R. Bartoszewska, M. Nabzdyk
STYCZEŃ
Przedstawienie dla podopiecznych sióstr Serafitek 8 SP M. Pawełczyk
Bajeczny dzień 1 - 3 SP wychowawcy
Dzień Babci i Dziadka 1 - 3 SP Wychowawcy
LUTY
Konkurs polonistyczny „Mistrz języka” 4 - 8 SP, G M. Domagalski
Poznań  moje miasto- projekt  z elementami konkursu 1 - 3 SP Wychowawcy
Mój audiobook - konkurs na nagranie audiobooka SP, G M. Bernaś, J. Dziwanowska
MARZEC
Szkolny turniej Fitdance/td> SP, G I. Głowska, A. Ubysz
Dzień Poezji 4 - 8 SP Poloniści
Zapraszamy wiosnę do szkoły – projekt  związany z powitaniem wiosny 1 - 3 SP Wychowawcy
Dzień Ziemii 1 - 3 SP Wychowawcy
Kangur Matematyczny SP, G R. Bartoszewska
Nie ma wody na pustyni SP, G H. Król
"Piaskowy wilk" - konkurs czytelniczy 1 - 3 SP M. Bernaś
KWIECIEŃ
Baśniowy projekt 1 - 3 SP  G. Olechnowicz, M. Domagalski
Międzyszkolny etap Fitdance (23 kwietnia) SP, G I. Głowska, A. Ubysz
Konkurs mitologiczny 5 SP A. Kuźniak, M. Domagalski
Polscy naukowcy, wynalazcy, podróżnicy, odkrywcy i konstruktorzy minionego stulecia/td> 6 - 8 SP, G R. Bartoszewska
Konkurs „Ja – postać historyczna” 4 - 7 SP A. Kuźniak
Percy Jackson i świat bogów Olimpijskich. Morze potworów" - konkurs czytelniczy 4 - 7 SP M. Bernaś
MAJ
Konstytucja 3 Maja 4 - 7 SP, G A. Kuźniak, M. Nabzdyk
Majówka na Piwnej – piknik integracyjny 1 - 3 SP Wychowawcy
Dzień herbaty SP, G A.Arndt/td>
Konkurs plastyczny "Cepeliada" SP K. Konieczna
"Konkurs pięknego czytania" 1 - 3 SP M. Bernaś
CZERWIEC
Wycieczki szkolne SP, G Nauczyciele
Przedstawienie sekcji teatralnej 1 - 3 SP M. Wiciak
Konkurs Be active 1 - 3 SP Nauczyciele wf.
Finał całorocznego konkursu "Mistrz pióra" 1 - 3 SP M. Wiciak
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 1 - 3 SP
4 - 6 SP,
7 - 8 SP, G
L. Dauksza, I. Majchrowicz
M. Domagalski, wychowawcy 6ab
M. Pawełczyk, wychowawcy IIIAB

 

Imprezy cykliczne:

  • Spektakle teatralne – kl. 7,8 (poloniści)
  • Lekcje w kinie (poloniści)
  • Dni gier wideo (M.Ulanowski)
  • Cross językowy (M.Domagalski, M.Ulanowski)
  • Liga historyczna; kl. 4-8 (A.Kuźniak)
  • Mistrz pióra; kl. 1-3
  • Szkolna liga siatkówki. Cały rok
  • Szkolna liga piłki nożnej. Cały rok

 

Imprezy Językowe

IMPREZY JĘZYKOWE DLA KLAS I - III 
SZKOŁA PODSTAWOWA

Termin Nazwa konkursu/święta Odpowiedzialny
 31 X 2018 Halloween Catwalk (prezentacja najzabawniejszych kostiumów halloweenowych) Rafał Ziętkiewicz, Michał Ulanowski
 XII 2018 Christmas Carol Singing (wspólne śpiewanie kolęd) Paula Ribeiro
5 II 2018 Pancake Race (bieg z naleśnikiem) Rafał Ziętkiewicz
15 II 2019 Pink Bird (przegląd dziecięcych piosenek anglojęzycznych) Michał Ulanowski, Paula Ribeiro
15 III 2019 St. Patrick’s Day (zielony dzień w szkole + quiz dla uczniów) Michał Ulanowski
 IV 2018 Easter Egg Hunt (szukamy wielkanocnego jajka) Rafał Ziętkiewicz
VI 2018 Funny Mask (przegląd teatrów anglojęzycznych) Rafał Ziętkiewicz, Paula Ribeiro

 

 

IMPREZY JĘZYKOWE DLA KLAS IV - VI 
SZKOŁA PODSTAWOWA

Termin Nazwa konkursu/święta Odpowiedzialny
 22 XI 2018 Thanksgiving Fun (wierszowane Thanksgiving - kl. IV,
  plakat o tematyce Thanksgiving - kl. V-VI)
Paula Ribeiro, Martha Bailey
X - XI 2018 Deutsch Kenner / El Sabio (konkurs j. niemieckiego/hiszpańskiego dla kl. VI) Anna Knaflewska / Kinga Momot
XII 2018 Christmas Wreath (projektowanie wieńca na drzwi klasy) Agnieszka Sobkowiak
I 2019 Martin Luther King Day
(Martin Luther King - lekcje kulturowe upamiętniające 90 rocznicę urodzin)
Martha Bailey
II 2019 Do you recognise them? (konkurs wiedzy o słynnych postaciach z USA) Barbara Bajer, Joanna Dziwanowska
15 III 2019 St. Patrick’s Day (zielony dzień w szkole + quiz dla uczniów) Katarzyna Gusztaf

 

 

IMPREZY JĘZYKOWE DLA KLAS 7-8 SP i III  GIMNAZJUM

 
Termin Nazwa konkursu/święta Odpowiedzialny
8 X 2018 Columbus Day (śpiewany happening) Katarzyna Gusztaf
I 2019 Martin Luther King Day (Martin Luther King -lekcje kulturowe upamiętniające 90 rocznicę urodzin) Martha Bailey
II 2019 Do you recognise them? (konkurs wiedzy o słynnych postaciach z USA) Barbara Bajer, Joanna Dziwanowska
 15 III 2019 St. Patrick’s Day (zielony dzień w szkole) Agnieszka Sobkowiak
V 2019 T-shirt Competition (konkurs na zaprojektowanie koszulki z napisem Keep Calm) Katarzyna Gusztaf, Agnieszka Sobkowiak

 

Konkurs Wojewódzki Języka Angielskiego – odpowiedzialni: Joanna Dziwanowska (gim), Barbara Bajer (SP)
Olimpiada Języka Angielskiego dla Gimnazjum – odpowiedzialni: Joanna Dziwanowska
Konkurs Wojewódzki Języka Niemieckiego – odpowiedzialni: Anna Knaflewska
Wojewódzki Konkurs Języka Hiszpańskiego dla Gimnazjum – odpowiedzialni: Kinga Momot

Konkursy całoroczne (październik-maj):

  1. Super Brain kl. 1 (wyrazy i zwroty) – Rafał Ziętkiewicz
  2. Super Performer kl. 2 (wierszyki) – Michał Ulanowski
  3. Super Spell kl. 3 (literowanie) – Michał Ulanowski

UWAGA!

Wszystkie podane daty to terminy orientacyjne, które mogą ulec zmianie.