„Dziecko, które czyta, będzie dorosłym, który myśli”

Miło nam poinformować, że nasza szkoła już po raz czwarty bierze udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Szkoła z Klasą 2.0. Jest to program prowadzony od 2002 roku przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Głównym celem akcji jest między innymi promowanie i współtworzenie szkoły, która przygotowuje do życia w nowoczesnym świecie i wychowuje młodych ludzi na aktywnych obywateli, którzy chcą i potrafią stale się uczyć i podejmować nowe wyzwania. Głównym celem tegorocznej edycji jest również propagowanie wśród uczniów czytania i odkrywania. Do czytania w naszej szkole zachęcają zarówno nauczyciele jak i pani bibliotekarka, Monika Bernaś, która organizuje pasowanie na czytelnika oraz liczne konkursy czytelnicze, które trwają przez cały rok szkolny, np.: Za górami, za lasami bobry mówią dzień dobry - konkurs na ilustrację do wiersza W. Chotomskiej / Tydzień zakazanych książek / całoroczny projekt Poczytaj mi koleżanko, kolego / całoroczny projekt Czytam to!, Lekturowo, Poleć! / Tajemnica urodzin- konkurs wiedzy o książce M. Widmark / Sposób na Alcybiadesa - konkurs wiedzy o książce E. Niziurskiego / To Wojtek, mój przyjaciel - konkurs wiedzy o książce Ł. Wierzbickiego Dziadek i niedźwiadek / Międzynarodowy Dzień Książek dla Dzieci / Lektury na cenzurowanym - debata uczniów klas VI SP / Konkurs pięknego czytania / Książka na niepogodę - czytanie z prezentacją dla najmłodszych / Fragmentomania - uczniowie wyszukują fragmenty ulubionych książek i odczytują je na forum klasy, następnie wybierają z niego trudne słowo i wyjaśniają znaczenie / Chętnie przeczytam - uczniowie podają tytuły książek, które chcieliby znaleźć w bibliotece i wiele innych.W tym roku szkolnym w programie Szkoła z Klasą 2.0 uczestniczą uczniowie i nauczyciele Dwujęzycznej Polsko-Angielskiej Prywatnej Szkoły Podstawowej. W projekcie udział biorą nauczyciele naszej szkoły: p. Grażyna Olechnowicz, p. Małgorzata Wiciak, p. Karolina Kujath, p. Ewa Małolepsza, p. Elżbieta Dziadura i p. Michał Domagalski, a nad poprawnym przebiegiem prac czuwa szkolny koordynator p. Małgorzata Knobel. W pierwszym półroczu każdy nauczyciel biorący udział w programie przeprowadzi z uczniami 3 lekcje, w których zachęci do czytania i wykorzysta technologię informacyjno-komunikacyjną. W lutym odbędą się Targi 2.0, na których zaprezentujemy efekty swojej pracy. Drugi semestr poświęcony jest realizacji projektów edukacyjnych. To metoda nauczania, która kształci samodzielność, kreatywność i zespołową pracę uczniów. Na zakończenie programu odbędzie się Szkolny Festiwal 2.0 (święto nowoczesnej edukacji: podsumowanie całorocznej pracy oraz osiągnięć uczniów i nauczycieli). Najciekawsze projekty uczniowskie prezentowane są na Ogólnopolskim Festiwalu Projektów w Warszawie.
Zapraszamy do zapoznania się z wizytówką naszej szkoły http://szk2015.ceo.nq.pl/szkoly/wizytowka/49/ i śledzenia naszych postępów w ciągu całego roku szkolnego.

informacje

Szachy w szkole