MODA NA DOBRE ZACHOWANIE SP

Co to znaczy dobrze się zachowywać? – choć każdy wie i rozumie to doskonale, mylą się ci, którzy temat uznają za wyczerpany i opisany w Regulaminie szkoły, Netykiecie, Kodeksie Fair Play oraz w innych dokumentach. Dlatego od początku drugiego półrocza te mało popularne hasła: „dobre wychowanie”, „dobre maniery” kolejny raz ożywiły klasowe dyskusje, wystawki, gazetki oraz stały się tematem filmików, prezentacji czy plakatów. Co więcej okazało się, że uczniowie chętnie podejmują ten temat, bo na Piwnej moda na dobre wychowanie panuje od zawsze. Budujący był przebieg szkolnej debaty o dobrym wychowaniu i zasadach savoir-vivre. Efektem żywej dyskusji było wypracowanie i przyjęcie „Szkolnej karty zasad dobrego zachowania”. Największe zaangażowanie w przygotowaniach i koordynowaniu przebiegiem debaty przejęła kl. 5b, której uczniom należą się wyrazy szczególnego uznania. Same postanowienia i ustalenia to dopiero początek, po debacie nadszedł czas na praktyczne działanie, popularyzowanie dobrych nawyków w najróżniejszych formach. Będą to: konkurs wiedzy o dobrych manierach, inscenizacje, pogadanki, wypracowania i filmiki, przypominające o tym, że nasze zachowanie i wygląd świadczą o nas. Wiele z tych działań wynika z udziału w projekcie SZKOŁA DOBRGO WYCHOWANIA, w którym uczestniczymy, ale dla nas od projektu ważniejsze jest, by o dobrych manierach i zasadach kulturalnego zachowania w codziennym życiu nie zapominać.