Wymiana językowa ze szkołą w Berlinie

W dniach od 15.05 do 20.05 uczniowie klas trzecich Polsko-Angielskiego Prywatnego Gimnazjum w Poznaniu w ramach rewizyty gościli młodzież uczącą się w Otto-Nagel-Gimnasium w Berlinie.
Nasi niemieccy goście i ich nauczyciele wzięli udział w lekcjach języka angielskiego przygotowanych przez nauczycieli naszej szkoły, mieli możliwość poznania naszego miasta, uczestniczyli w zajęciach w Bramie Poznania, próbowali wypieków w Muzeum Rogala, zwiedzili Rogalin oraz Kórnik jak również miło spędzili czas na kręglach i pożegnalnym przyjęciu.
Dzięki wymianie uczniowie mogli w praktyce wykorzystać swoje umiejętności językowe a także nawiązać prawdziwe, międzynarodowe przyjaźnie.
Taka sama szansa czeka przyszłoroczne klasy trzecie, które już we wrześniu odwiedzą Berlin, a w maju 2018 przyjmą gości pod swój dach.

zdjęcia w galerii