Dlaczego Piwna

GDZIE ZACZNIE SIĘ PRZYSZŁOŚĆ TWOJEGO DZIECKA?

Wybór dobrej i bezpiecznej szkoły dla dziecka nie jest zadaniem łatwym. Można oczywiście podjąć ryzyko i wysłać je do przypadkowo wybranej placówki. Lepiej jednak poszukać miejsca, w którym dziecko będzie zdobywać umiejętności i wiedzę w sprzyjającej i życzliwej atmosferze. Miejsca, w którym pracują ludzie wierzący w możliwości każdego ucznia i pomagający mu odnaleźć własny sposób uczenia się. Czy w Poznaniu można znaleźć taką szkołę? Tak, na Piwnej, gdzie od ponad 25 lat funkcjonuje i ustawicznie rozwija się Dwujęzyczna Polsko-Angielska Prywatna Szkoła Podstawowa. (zobacz film)

INNOWACJE

Dzisiejszy świat jest dynamiczny. Prawie codziennie zaskakiwani jesteśmy nowymi technologiami oraz sposobami komunikacji. Nie można o tym zapominać w procesie kształcenia. Na Piwnej sale lekcyjne zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt, między innymi w komputery oraz tablice interaktywne. Umiejętność wykorzystywania komputera nie tylko do zabawy, ale również jako narzędzia pomocnego w nauce i pracy, rozpoczyna się tu od najmłodszych lat. Służą temu między innymi dwie sale komputerowe i fachowcy, którzy pokazują uczniom, w jaki sposób wykorzystać zdobywane umiejętności i wiedzę w otaczającym nas świecie. Uczniowie Dwujęzycznej Polsko-Angielskiej Prywatnej Szkoły Podstawowej korzystają na co dzień z platform, portali internetowych, kodów QR i innych rozwiązań, dzięki którym nauka staje się przyjemniejsza i skuteczniejsza.

NAUCZYCIELE

Aby sprostać potrzebom i wymogom zmieniającej się rzeczywistości, nauczyciele z Piwnej sami stale się doskonalą. Uczestniczą w konferencjach, wymieniają doświadczenia, pogłębiają wiedzę na studiach podyplomowych, jak również regularnie angażują się w program “Szkoła z klasą”. Wielu z nich zdobywa nowe umiejętności w Szkole Tutorów, by nie zgubić żadnego talentu i aby uzdolnieni uczniowie mogli rozwijać się pod kierunkiem mistrza. Młodzież z Piwnej ma gwarancję, że jest pod opieką nowoczesnych i kreatywnych nauczycieli, którzy ciągle doskonalą swój warsztat pracy, a z nauczania i wychowywania czerpią radość (zobacz film) i satysfakcję.

JĘZYK ANGIELSKI

Język angielski stał się jednym z podstawowych narzędzi komunikacji. W każdej dziedzinie ułatwia on poszukiwanie informacji. Uwzględniając ten fakt, w szkole na Piwnej postanowiono rozszerzyć program nauczania języka angielskiego. Na wszystkich poziomach edukacji zajęcia prowadzą native speakerzy. W języku angielskim prowadzony jest także przedmiot IT in Education, na którym uczniowie poznają najnowsze platformy edukacyjne. Różnorodność form pracy, zwiększona liczba godzin czy wymiana międzynarodowa, pozwalają uczniom biegle opanować język angielski. Bardzo wielu absolwentów tej szkoły kontynuuje naukę na zagranicznych uczelniach i podejmuje wyzwania, których bez znajomości języka angielskiego nie sposób byłoby zrealizować. Warto o tym pamiętać, wybierając szkołę.

OSIĄGNIĘCIA

Dwujęzyczna Polsko-Angielska Prywatna Szkoła Podstawowa przez dwadzieścia pięć lat osiągała sukcesy w wielu dziedzinach. Jej mury opuściło 115 laureatów i 107 finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Uczniowie zwyciężają w mistrzostwach sportowych. Dzieci mają do dyspozycji dwie sale gimnastyczne, dwa boiska do piłki nożnej, wspaniały plac zabaw oraz nauczycieli, dzięki którym półki w sekretariacie uginają się pod ciężarem zdobytych pucharów. Pionierskim osiągnięciem Szkoły na Piwnej było wprowadzenie już od pierwszej klasy obowiązkowego przedmiotu gry w szachy, którego wpływ na umiejętności i rozwój najmłodszych trudno przecenić. Nikt nie przewidywał, że uczniowie aż tak pokochają ten sport, że startować będą nie tylko w turniejach szkolnych, ale również w Mistrzostwach Poznania, Wielkopolski, Polski, a nawet Europy. Recepta na sukces „Piwnej” od dwudziestu pięciu lat się nie zmieniła: stawiamy wymagania wychowankom w atmosferze wzajemnej życzliwości nauczycieli i uczniów - podkreśla dyrektorka szkoły Małgorzata Knobel.

OD SAMEGO POCZĄTKU...

Ścieżka edukacyjna dziecka nie zaczyna się od wyboru kierunku studiów. Nie zaczyna się, kiedy trzeba podjąć decyzję o najlepszym dla ucznia liceum. Ścieżka edukacyjna zaczyna się od pierwszej klasy. Czasami nawet od zerówki. Doświadczenie zdobyte na samym początku będzie procentować później. Trzeba o tym pamiętać, wybierając właściwą szkołę podstawową.

… W PRZYSZŁOŚĆ

Przyjrzyj się ofercie szkoły. Zajrzyj na jej stronę, wypełnij kwestionariusz. Może przyszłość Twojego dziecka zacznie się właśnie na Piwnej?