• Organizator
    Dwujęzyczna Polsko-Angielska Prywatna Szkoła Podstawowa w Poznaniu GRENKE Polska

• Cel imprezy
    Uczczenie pamięci Andrzeja Ryfy, założyciela Szkoły i inicjatora obowiązkowych lekcji szachów w Dwujęzycznej Polsko-Angielskiej Prywatnej Szkole Podstawowej w Poznaniu. Uczczenie Jubileuszu XXX-lecia Dwujęzycznej Polsko-Angielskiej Prywatnej Szkoły Podstawowej w Poznaniu.

• Termin i miejsce
    Sobota 18 listopada 2023 r. godz.10.30
    Dwujęzyczna Polsko-Angielska Prywatna Szkoła Podstawowa
    ul. Piwna 1 61-065 Poznań
    tel.: 61 633 71 38 / 602 327 616
    e-mail: sekretariat@szkolapol-ang.pl
    Potwierdzenie zgłoszenia w dniu imprezy na miejscu od 9.30 do 10.15.

• System rozgrywek
    Mistrzostwa zostaną rozegrane na dystansie 7 rund tempem 15 min. na partię dla zawodnika.

• Zgłoszenia
    Zgłoszenia do środy 15 listopada poprzez formularz rejestracyjny ChessManager lub mailem na adres k.dembecka@elfnet.edu.pl koniecznie z kopią na adres sekretariat@szkolapol-ang.pl W zgłoszeniu prosimy o podanie następujących danych startujących zawodników: imię i nazwisko, data urodzenia, kategoria szachowa, mail kontaktowy, telefon. Przyjęcie zgłoszenia będzie potwierdzone poprzez umieszczenie na liście startowej zawodników lub zwrotnym mailem. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

• Wpisowe
    Wpisowe w wysokości 40 zł płatne na konto 10 1090 1359 0000 0000 3501 9031 do środy 15 listopada.
    Ostateczna weryfikacja listy startowej odbędzie się na podstawie dokonanej opłaty wpisowego na konto w czwartek 16 listopada.

1. Klasyfikacja
    O miejscu w każdym turnieju decyduje liczba zdobytych punktów (wygrana 1 pkt, remis 0,5 pkt, przegrana 0) W przypadku równej liczby zdobytych punktów o miejscu decydują kolejno:
    1. Buchholz zredukowany 1
    2. Buchholz
    3. Sonneborn-Berger
    4. Progress
    5. Bezpośredni pojedynek
    6. Liczba zwycięstw
    ​7. Liczba partii wygranych czarnymi

• Nagrody
    1 miejsce nagroda rzeczowa + medal + puchar 2-3 miejsce nagroda rzeczowa + medal 4-6 miejsce nagroda rzeczowa Najlepsza nienagrodzona dziewczyna – nagroda rzeczowa Najmłodszy uczestnik – nagroda rzeczowa Najlepszy uczeń Dwujęzycznej Polsko-Angielskiej Prywatnej Szkoły Podstawowej – nagroda rzeczowa Najlepsza uczennica Dwujęzycznej Polsko-Angielskiej Prywatnej Szkoły Podstawowe – nagroda rzeczowa Ponadto wszyscy nienagrodzeni juniorzy otrzymają drobne upominki rzeczowe.

• Uwagi końcowe
    • Za opiekę i zachowanie startujących niepełnoletnich zawodników podczas turnieju odpowiedzialni są rodzice oraz opiekunowie. Dzieci nie mogą przebywać na turnieju bez rodzica lub opiekuna.
    • Na sali w czasie rund przebywają tylko grające dzieci.
    • Organizator imprezy informuje, że akceptacja Regulaminu Zawodów oraz zgłoszenie do imprezy jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz wizerunku zawodników przez organizatora, a także zgodą na zamieszczanie wyników turnieju oraz zdjęć z imprezy w Internecie.

ORGANIZATORZY ZASTRZEGAJĄ SOBIE PRAWO DO ZMIANY ORAZ WŁASNEJ INTERPRETACJI REGULAMINU

/-/ Organizatorzy
GRENKE Polska