Za górami, za lasami...

„Maluję, co widzę” Pablo Picasso

„Za górami, za lasami bobry mówią dzień dobry” tak brzmiała nazwa konkursu plastycznego dla klas 1-3 SP na ilustrację do wiersza Wandy Chotomskiej, który odbył się w naszej szkole w dniu 23 września 2014.

Nowością było to, że uczniowie nie wykonywali prac w domu, ale spotkali się na wspólne tworzenie w pracowni artystycznej. Poza tym, konkurs trwał zaledwie jedną godzinę lekcyjną, co stanowiło dodatkowe wyzwanie.

Uczestnicy najpierw wysłuchali treści wiersza Wandy Chotomskiej pt. „Bańkowice Mydlane”, a następnie stworzyli obraz tego, co zobaczyli w swej wyobraźni wykorzystując dowolną, wybraną przez siebie technikę plastyczną. Nad przebiegiem konkursu czuwała pani Karolina Konieczna, która udzielała cennych wskazówek i pilnowała, aby mali artyści nie zatracili się w swojej wizji i pamiętali o nieubłaganie upływającym czasie.

Jak zwykle wyłonienie zwycięzców okazało się nie lada trudnym zadaniem, gdyż uczestnicy wykazali się niebywałą wyobraźnią i wyczuciem artystycznym. Jury w składzie pani Karolina Konieczna oraz pani Monika Bernaś postanowiło nagrodzić: Matyldę Balcerowiak (1b), Ryszarda Granopsa (2b), Ulę Leszczak (2a), Miriam Łącką (1b), Martynę Ostrowską (2b) oraz Adama Steven (2a).

Przy ocenie prac brane były pod uwagę następujące kryteria: inwencja twórcza i pomysłowość w zakresie przedstawienia tematu konkursu, atrakcyjność wizualna, wykorzystanie przestrzeni oraz estetyka pracy.

Ogromne podziękowania i gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu!