Szkolny kodeks

Szkolny Kodeks 2.0

Prezentujemy Kodeks 2.0, czyli dobre praktyki korzystania z nowych technologii, wypracowywane w toku debat i dyskusji klas biorących udział w programie "Szkoła z Klasą 2.0":

1. Możliwości TIK dobrze znamy i za zgodą nauczyciela na lekcji z nich korzystamy!
  2. Zwracamy uwagę na bezpieczeństwo w sieci, nie tylko dorośli, ale także my, dzieci!
  3. Codziennie TIKa używamy, ważnych informacji szukamy, lecz plagiatów nie popełniamy!
  4. Bibliografia to podstawa - podaj źródła, nie łam prawa!
  5. Zawsze, gdy jesteś w Internecie, pamiętaj, proszę, o netykiecie!
  6. Jeśli nie chcesz czuć się oszukany, nikomu nie udostępniaj swych danych!
  7. W czasie lekcji telefony wyciszone mamy - więcej wiadomości w głowie zachowamy!
  8. Ruszasz dłonią - rusz nogami, pograj w piłkę z kolegami!
  9. Na żywo z kolegą lepsze spotkanie niż na komputerze nieustanne granie oraz czatowanie!
  10. E-dziennik wykorzystujemy, gdy z nauczycielem po lekcjachskonsultować się chcemy!
  11. Gdy Ci krzywdę robi ktoś lub cokolwiek, lecz na złość - nie bądź cicho, wnet to zgłoś!
Film Barwy szkoły