Konkurs Mitologiczny

KONKURS MITOLOGICZNY

Jan Parandowski – autor najpopularniejszego zbioru mitów – we wstępie do swojej „Mitologii” napisał, że mity to „jeden z najpiękniejszych tworów wyobraźni” i zespół „nieśmiertelnych tematów, motywów, symboli, bez których i dziś sztuka nie umie się obejść i wciąż do nich wraca”. Uczniowie klas V z ochotą czytają mity, a lekcje języka polskiego i historii im poświęcone na pewno należą do najciekawszych. Z tym większą przyjemnością przystępują do konkursu, który wieńczy cykl „mitologicznych” lekcji. Cel imprezy to utrwalenie i sprawdzenie wiadomości o mitach oraz o kulturze i sztuce antycznej. Co roku rywalizacja nabiera innego charakteru, zawsze jednak jej uczestnicy swoimi strojami, oryginalnym wystrojem sali, a co najważniejsze doskonałym przygotowaniem sprawiają, że Konkurs Mitologiczny klas V to jeden z mocniejszych punktów w kalendarzu szkolnych imprez.