Gdy chodzi o Pippi, to nigdy nic nie wiadomo SP

Gdzie można zobaczyć Pippi, dzielną i niezależną bohaterkę książki Astrid Lindgren "Pippi Pończoszanka"? Można ją ujrzeć w książkach, na przykład na charakterystycznych, znanych na całym świecie rysunkach autorstwa duńskiej ilustratorki Ingrid Vang-Nyman.

Ostatnio Pippi pojawiła się w Szwecji wraz z pisarką Astrid Lindgren na banknocie o nominale dwudziestu koron. Pippi ma sterczące warkoczyki, dwie różne pończochy i niesie kuferek z Panem Nilssonem.

Uczestnikom konkursu plastycznego "Gdy chodzi o Pippi, to nigdy nic nie wiadomo" z klas pierwszych szkoły podstawowej zawdzięczamy to, że zagościła także w naszej szkole. Młodym artystom udało się "wyczarować" niepowtarzalne wizerunki Pippi i jej niewiarygodne przygody za pomocą różnorodnych technik i materiałów plastycznych. Jury konkursu w składzie pani Karolina Konieczna oraz pani Monika Bernaś, przy ocenie prac konkursowych, kierowało się następującymi kryteriami: wierne odzwierciedlenie tekstu książki, zastosowana technika, staranność i estetyka pracy, dobór barw, wykorzystanie przestrzeni, kreatywność oraz samodzielność. Jury postanowiło przyznać osiem równorzędnych nagród głównych, a także przyznać siedem wyróżnień uczestnikom, których ilustracje najlepiej spełniają powyższe kryteria.

Laureaci:

Julia Ciach Natalia Kampa Antek Urbaniak Ola Czyrnek Lena Zając Weronika Szuster Zofia Pacześna Zofia Tim Wyróżnienia: Łukasz Wesoły Natalka Gumińska Maria Legat Kornelia Trąbka Mikołaj Ratajczak Adam Olejniczak Oliwer Sobkowski

Nagrodzone prace będzie można obejrzeć na wystawie w holu budynku B i podziwiać prace naszych najmłodszych ilustratorów.
Serdecznie zapraszam.