PASOWANIE NA UCZNIA SP

Uroczyste Pasowanie Pierwszoklasistów w naszej szkole od lat jest związane z obchodami Święta Szkoły, czyli Dniem Komisji Edukacji Narodowej. W tym roku do egzaminu na ucznia stanęło 64 dzieci, którzy z wyjątkową swobodą zaprezentowali wyuczone wierszyki i piosenki, a zbiorowo wykonanym tańcem wzbudzili owacje publiczności. Następnie w obecności wszystkich zebranych, z powagą złożyli ślubowanie, po czym nastąpił najbardziej wyczekiwany moment, kiedy to pan dyrektor „szkolnym berłem”, bo tak nazywamy nasz mega ołówek pasował każde z dzieci na ucznia. Była to najstosowniejsza chwila, aby nasza gimnazjalistka Agnieszka Szafrańska przypomniała historię w pigułce, czyli bajkę o szkole na Piwnej, której nie tylko „świeżutko mianowani” uczniowie, ale wszyscy zebrani wysłuchali z uwagą. Na koniec były już tylko gratulacje, pamiątkowe zdjęcia, niespodzianki i podziękowania. Najwięcej emocji wywołały tradycyjne „rożki obfitości”, które jako dobrą wróżbę na start szkolny przygotowali dla swych pociech rodzice. Na pamiątkę złożonego ślubowania każda z klas otrzymała zbiorowy akt pasowania, a każde z dzieci pamiątkowy dyplom. To była naprawdę radosna uroczystość.