EKSPERCKA SZKOŁA Z KLASĄ NA PIWNEJ SP i GIM

Rok szkolny 2014/2015 przebiegał w naszej szkole pod hasłem CZYTAMY. Właśnie dlatego postanowiliśmy uczestniczyć po raz kolejny w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Szkoła z Klasą 2.0. ponieważ jednym z ważnych założeń tegorocznej edycji Szkoły z Klasą, było upowszechnianie czytelnictwa. Do czytania w naszej szkole zachęcali zarówno nauczyciele jak i pani bibliotekarka, Monika Bernaś, która zorganizowała pasowanie na czytelnika oraz liczne konkursy czytelnicze, które trwały przez cały rok szkolny. W tym roku szkolnym w programie Szkoła z Klasą 2.0 uczestniczyli uczniowie i nauczyciele Dwujęzycznej Polsko-Angielskiej Prywatnej Szkoły Podstawowej. W projekcie udział brali: Andrzej Ryfa-dyrektor szkoły , panie Grażyna Olechnowicz, Małgorzata Wiciak, Karolina Kujath, Ewa Małolepsza, Elżbieta Dziadura oraz pan Michał Domagalski. Nad przebiegiem prac czuwała szkolna koordynatorka programu, pani Małgorzata Knobel. W pierwszym półroczu każdy nauczyciel biorący udział w programie przeprowadził z uczniami 3 lekcje, w których zachęcał do czytania wykorzystując technologię informacyjno-komunikacyjną. W lutym odbyły się Targi 2.0, na których zaprezentowaliśmy efekty naszej pracy. 29 maja odbył się Festiwal 2.0 - święto nowoczesnej edukacji, czyli podsumowanie całorocznej pracy oraz osiągnięć uczniów i nauczycieli (https://szk2015.ceo.nq.pl/kurs/dokument/5183/). Nasze największe osiągnięcia w programie to zaangażowanie w projekcie wszystkich nauczycieli, a nie tylko uczestników programu. Nauczyciele przeprowadzili lekcje, pracując metodami Uczymy innych oraz Odwrócona lekcja, propagowali czytanie (liczne akcje związane z czytelnictwem, Poem Challenge na Facebook, lekcje wychowawcze i wiele innych). Naszą pracę uwieńczyło wydarzenie jakim były- Targi 2.0 oraz Festiwal 2.0, liczne lekcje koleżeńskie, lekcje on-line, a przede wszystkim uzyskanie zaszczytnego tytułu Szkoły Eksperckiej.