OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN KOMPETENCJI TRZECIOKLASISTÓW Z OPERONEM 2014/2015 SP

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty to coroczna akcja Operonu i Grupy Polskapresse, mająca na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji. Sprawdzian dostarcza informacji o pracy uczniów w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych. Wyniki tego sprawdzianu mogą również pomóc w analizie postępu w nauce poszczególnych uczniów – po zestawieniu ich z wynikami sprawdzianu po szóstej klasie. Dzięki takiemu pomiarowi można przekonać się, czy potencjał ucznia został dobrze wykorzystany. Dodatkowym atutem sprawdzianu jest możliwość porównania wyników poszczególnych oddziałów klasy 3 między sobą oraz wyników osiągniętych przez klasy trzecie z danej szkoły z osiągnięciami trzecioklasistów z województwa i kraju. Tegoroczne osiągnięcia naszych absolwentów edukacji wczesnoszkolnej są naprawdę imponujące, co daje nadzieję na udane przejście start w kolejny trudny próg edukacyjny jakim jest nauczanie systematyczne. Gratulujemy dzieciom i ich wychowawczyniom oraz rodzicom. Wystarczy zapoznać się z wynikami ogólnymi, by przekonać się, że są powody do zadowolenia.

Język polski:

SZKOŁA WOJEWÓDZTWO   KRAJ