Noc naukowców na Piwnej

Bilety na pierwszą w naszej szkole Noc Naukowców rozeszły się wśród uczniów jak świeże bułeczki.
Przyrodnicy i humaniści, historycy i artyści, dbający o sprawność ciała i umysłu mieli okazję, by: odwiedzić pracownię szalonego fizyka, czyli pana Adama Chojnackiego, dzięki któremu na własne oczy zobaczyliśmy, że nauka nas otacza, przeprowadzać przyrodnicze doświadczenia, izolować DNA cebuli (!) pod okiem pani Ilony Przybyszewskiej, poznać zasady działania camera obscura oraz uczestniczyć w wywoływaniu zdjęć, co przybliżyły panie Karolina Konieczna, Anna Chmiel i Monika Kleczewska, rozwiązać zagadki (Henry Tudor i jego 6 żon - escape room) pod opieką pań Joanny Dziwanowskiej i Anny Kuźniak. Po lekcji tańca towarzyskiego, przejechaniu na rolkach czy deskorolce kilku kilometrów, z pomalowaną twarzą uczestnicy Nocy naukowców mogli zasiąść na poduszkach w sali sensorycznej, by oddać się Mindfulness - lekcji uważności dla początkujących z panią Juliettą Jones.
Nauka nie jest i nie musi być nudna z czym zgodzą się na pewno uczniowie, którzy sami zaproponowali i prowadzili warsztaty, jak również ci, którzy w nich uczestniczyli.
Do zobaczenia za rok!