PASOWANIE NA UCZNIA

W wyjątkowej atmosferze Gali Jubileuszowej 12. października najmłodsze dzieci naszej szkoły stanęły do egzaminu na ucznia Dwujęzycznej Polsko-Angielskiej Prywatnej Szkoły Podstawowej i oczywiście zdały go celująco. Recytacją wierszy, radosnymi piosenkami i tańcem „maluchy” urzekły zarówno rodziców i kolegów, jak i dostojnych gości. Po złożonym ślubowaniu pani dyrektor Małgorzata Knobel uroczyście pasowała każde z dzieci na pierwszoklasistę, a prowadząca szkołę, p. Natalia Litwinowicz, wręczyła upamiętniający ten ważny moment okolicznościowy dyplom. Z uwagą i zainteresowaniem świeżo upieczeni uczniowie i ich rodzice przyjęli gratulacje od wieloletniego dyrektora Andrzeja Ryfa, który nawiązując do Jubileuszu przypomniał historię nieodłącznie związanego z naszą szkołą „czarodziejskiego ołówka”. Choć to już 26 „ślub dzieci ze szkołą”, co roku przeżywamy go z wielkimi emocjami i wzruszeniem. Właśnie tę wyjątkową chwilę, podobnie, jak pierwszy dzień z sentymentem wspominają nasi absolwenci, ich wychowawcy i rodzice, ponieważ zapada w pamięci na długie lata. Pasowanie rocznika 2018-2019 przechodzi do historii i jest pierwszym krokiem do kolejnego szkolnego Jubileuszu.

zdjęcia w galerii >>