STARSI MŁODSZYM

W piątek 9 marca uczniowie klasy 7a wystawili dla swoich młodszych kolegów z klas pierwszych przedstawienie – „Czerwony Kapturek”. Pomysł na przedstawienie zrodził się ponad miesiąc wcześniej z inicjatywy p. Maliny Pawełczyk, z myślą o niespodziance dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu prowadzonego przez Sióstry Serafitki, który klasa planowała odwiedzić.
Przygotowania trzeba było zacząć natychmiast, ponieważ czasu było mało, a pracy – dużo. Dla siódmoklasistów nie stanowiło to jednak większego problemu. Premiera naszej wersji „Czerwonego Kaptura” w Domu Opieki spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem, dlatego postanowiliśmy wystawić przedstawienie raz jeszcze dla najmłodszych kolegów w naszej szkole. Maluchy także odebrały sztukę entuzjastycznie, aktorów nagrodziły gromkimi brawami i ciepłymi uśmiechami. Po spektaklu pierwszoklasiści mieli okazję porozmawiać z aktorami i wspólnie spędzić czas na grach i zabawach. Szczególne gratulacje należą się : Zofii Hilszer i Elżbiecie Nowakowskiej, które wcielały się w postać Czerwonego Kapturka oraz Annie Knapińskiej, która pełniła rolę konferansjera, a podczas koncertu popisała się swoimi wokalnymi umiejętnościami. Podziękowania należą się również Piotrowi Francowi za świetne odegranie postaci wilka oraz grę na gitarze, jak i również Mateuszowi Brzezińskiemu, który grając na klarnecie zrealizował podkład muzyczny.

Aleksandra Baranowska, reżyser