PORTRETY NADZIEI
500x500

 

Portrety, które są nie tylko oszałamiająco piękne, ale poruszające i zmuszające do zastanowienia nad losem zwierząt, których przyszłość leży tylko w naszych rękach towarzyszyły podczas warsztatów zorganizowanych przez National Geographic.
Celem projektu Photo Ark klasy 6B jest podniesienie świadomości społeczeństwa i inspirowanie działań przez edukację, mających pomóc w ratowaniu dzikich gatunków.

Nasi uczniowie w trakcie ciekawych zajęć odkrywali powiązania pomiędzy wymieraniem zwierząt a działaniem człowieka, ale też starali się znaleźć odpowiedź na pytanie co można zrobić, by uratować zagrożone zwierzęta. Dowiedzieli się, że dobrze zrobione zdjęcia są interesujące, a dzięki nim ludzie zaczynają zadawać pytania i przejmują się losem zwierząt, czują większą empatię do nich, co sprawia, że chcą im pomagać i wprowadzać pozytywne zmiany. Przyszłość naszej planety zależy od nas samych, a słowa autora prezentowanych zdjęć, Joela Sartore, „Chciałbym, żeby ludzie dbali, kochali, ale przede wszystkim zaczęli działać.” niech pozostaną swoistym mottem zachęcającym, by czynić świat lepszym.

 

Informacje

PIWNA W PIGUŁCE

 

Rekrutacja

500x500

E-DZIENNIK