SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH – MISTRZOSTWA POZNANIA
500x500

Dnia 26.09.2017 r., na Polanie Harcerza przy stoku Malta Ski, odbyły się Mistrzostwa Poznania w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

• Kajetan Murzynowski.

Obie ekipy miały do pokonania dystans 8x800 m i świetnie sobie z tym poradziły. Chłopcy, w stawce 27 reprezentacji poznańskich „podstawówek”, po zaciętej walce zajęli bardzo dobrą – 11 lokatę.
Dziewczęta natomiast, osiągnęły niewątpliwy sukces i po raz pierwszy w historii naszej szkoły, zajęły na tych zawodach tak wysoką lokatę wspinając się na drugi stopień podium. Ustąpiły tylko Szkole Podstawowej nr 51, która zajęła 1 miejsce, tymczasem za naszymi dziewczętami przybiegły reprezentantki S.P. nr 14. W tej kategorii wystąpiło 28 reprezentacji szkół, co tym bardziej podkreśla sukces naszej drużyny. Dzięki temu wynikowi, dziewczyny awansowały na szczebel wojewódzki w tej dyscyplinie.