Międzynarodowy Dzień Praw Zwierząt

Międzynarodowy Dzień Praw Zwierząt (22 maja) wprowadzono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem zwierząt, a chwila ekologicznej zadumy skłoniła do uświadomienia sobie problemów związanych z wymieraniem gatunków czy cierpieniem naszych małych przyjaciół.
Nasza szkoła od kilku lat różnorodnymi działaniami włącza się w obchody tego dnia. W tym roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zaprosili do zabawy najmłodszych uczniów organizując dla nich quizy i konkursy dotyczące zwierząt i opieki nad nimi. Graficznym akcentem tego dnia były kredowe portrety zwierząt namalowane przed budynkami szkoły, które przyciągały uwagę społeczności szkolnej.
Mamy nadzieję, że taka forma organizacji Dnia Praw Zwierząt pozwoli nie tylko na utrwalenie wiedzy przyrodniczej, ale spowoduje też, iż każdy z nas swoim działaniem będzie starał się poprawić los zwierząt.