Międzyszkolne Wiosenne Zawody Pływackie

21 oraz 28 kwietnia 2017 roku odbyły się Międzyszkolne Wiosenne Zawody Pływackie Szkół Niepublicznych organizowane przez Społeczną Szkołę Podstawową nr 2 w Poznaniu.
Reprezentanci naszej szkoły rywalizowali w swoich kategoriach wiekowych do ostatnich sił. Dzieci z rocznika 2010 - 2006 miały do pokonania dystans 25 metrów, czyli jedną długość basenu, natomiast starsi musieli przepłynąć dwukrotnie więcej. Każdy z uczestników mógł wybrać dogodny dla siebie styl pływacki. Zawody były na wysokim poziomie, startowało około 120 zawodników z siedmiu szkół.
W konkurencjach indywidualnych mamy czterech medalistów:

• I miejsce:    Norbert Gorzeń kl. 5a
  • II miejsce:   Hanna Matusiewicz kl. 2b
  • II miejsce:   Daniel Kaźmierski kl. 6c
  • III miejsce:  Marcel Voicu kl. 2c

W zawodach brali również udział uczniowie, którzy zajęli kolejno miejsca w swoim roczniku:

5 miejsce: Nettmann Dawid, Wiśniewski Jędrzej, Lis Amelia, Wojciechowski Filip,

6 miejsce: Staisz Mateusz, Mizgajska Maria,

7 miejsce: Hrab Julia, Machowski Ignacy, Urbańska Pola, Skała Amelia, Kubacka Julia,

8 miejsce: Kubacka Pola, Gogulski Franciszek, Łukaszewicz Oliwia,

9 miejsce: Tymm Matylda,

10 miejsce: Bulczak Konstanty,

11 miejsce: Mroczek Nina, Wojciechowska Wiktoria, Ziembiński Kacper,

12 miejsce: Mikulska - Ziółkowska Maja, Czembrowski Jan,

14 miejsce: Aleksander Woźniak.

Dodatkowo podczas zawodów organizowany był bieg sztafetowy 6x25 metrów stylem dowolnym, w którym to zajęliśmy wysokie czwarte miejsce. Natomiast w klasyfikacji ogólnej nasza szkoła uplasowała się na piątym miejscu. Dziękujemy wszystkim uczniom za pełne zaangażowanie, wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły.
Gratulujemy i życzymy motywacji oraz dalszych sukcesów sportowych.