Happy St. Patrick’s Day

Z okazji Dnia Świętego Patryka w Szkole na Piwnej jak zwykle dużo się działo! Zazieleniło się w klasach, wśród uczniów a także wśród nauczycieli.
Uczniowie z klas I-III mieli za zadanie znaleźć prawdziwego Leprechauna - irlandzkiego krasnoludka, który do złudzenia przypominał pana Michała Ułanowskiego. W zamian za angielskie słówka, związane z irlandzkimi tradycjami, Leprechaun rozdawał słodycze.
Klasy czwarte miały okazję gościć u siebie lektorkę szkoły językowej Program Bell, która przybliżyła im historię święta, a także rozszerzyła nieco ich wiedzę o Irlandii. Warsztaty były prawdziwym wyzwaniem językowym, gdyż uczniowie nie tylko słuchali tzw. native speaker'a, ale musieli także w języku angielskim zaprezentować scenki przedstawiające treści usłyszane od lektorki. Wysiłku i dobrej zabawy nie brakowało. Były także tradycyjne koniczynki z irlandzkimi życzeniami, a na koniec .. . słodka niespodzianka - galaretka w kolorach flagi Irlandii. Warsztaty na pewno na długo pozostaną w pamięci czwartoklasistów.
Natomiast klasy piąte i szóste brały udział w konkursie wiedzy o Szmaragdowej Wyspie. Wszyscy finaliści otrzymali bardzo zielone jabłka, a zdobywcom trzech pierwszych miejsc, czyli zespołom z klas 5b i 6a wręczone zostały zielono - pomarańczowe upominki (selfie-sticks, zielone czekolady i napoje oraz bardzo zdrowe warzywa!).

Happy St. Patrick’s Day!!!