Lekcja eksperymentów i doświadczeń

Jak powstaje prąd i kiedy jest bezpieczny? Co to jest reakcja egzogenna i endogenna ? Czy można samodzielnie zrobić pastę do zębów, czy prądem można pisać ?
Na te i wiele innych pytań odpowiedź poznali uczniowie klasy 2c w czasie lekcji-warsztatów, które zorganizowali dla nich rodzice, a przeprowadzili instruktorzy Małego Inżyniera. Zabawa, polegająca na eksperymentowaniu i potwierdzeniu wysuwanych wcześniej przypuszczeń okazała się świetną formą nauki i emocjonujących wrażeń. Wszyscy czuli się jak prawdziwi odkrywcy i z zadowoleniem dzielili się przeżyciami. Warto dodać, że nietypowe zajęcia były także okazją dla świętowania urodzin sześciorga klasowych Jubilatów, którzy w pełnym tego słowa znaczeniu zorganizowali „wybuchowe” przyjęcie. Z pewnością dla wszystkich bez wyjątku, tak zdobyte wiadomości pozostaną w pamięci do końca życia.